Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy (Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych osób, niepełnosprawnych intelektualnie) zarejestrowany przez wojewodę mazowieckiego pod numerem 9013/2/2001 z dnia 08.02.2001 roku) to jedna z wielu placówek Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.
 
Usytuowany w urokliwej, willowej części Milanówka, cichej i spokojnej. Przez wiele lat swojego istnienia stał się integralną częścią lokalnej społeczności. Posiada własny duży ogród, który w okresie letnim zapewnia mieszkańcom miejsce wypoczynku i relaksu. Jest to teren na którym w ciepłe dni domownicy spędzają większość czasu mając do dyspozycji potrzebną infrastrukturę rekreacyjno-sportową.
Przeznaczony jest dla 58 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Na terenie placówki oferujemy możliwość zamieszkania na stałe, na pobyt czasowy, oraz gościnnie. Do dyspozycji mieszkańców są pokoje jedno- i dwuosobowe, które rozmieszczone są na trzech piętrach budynku (winda), który jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Corocznie w okresie wakacyjnym mieszkańcy mają możliwość udziału w kilkudniowych wyjazdach wypoczynkowych organizowanych w atrakcyjnych turystycznie zakątkach naszego kraju.

Dom posiada sprzęt niezbędny do realizacji wszelkich zadań wspierająco-rehabilitacyjnych, ale najważniejszymi osobami Domu przy ul.Piasta 5 w Milanówku są jego mieszkańcy. To niezwykłe, nietuzinkowe osoby, o bogatej osobowości, z bogactwem nastrojów i indywidualnych cech charakteru. Wiele z tych osób warto poznać chociażby po to aby nauczyć się bezpośredniości, spontaniczności, bezwarunkowej miłości i serca. Dają taką możliwość, organizowany przez nas wolontariat.

Wszyscy mieszkańcy naszego Domu są osobami niepełnosprawnymi z różnymi rodzajami i stopniami niepełnoprawności fizycznej i intelektualnej, wymagającymi czynnej i kompleksowej rehabilitacji. W oparciu o sieciowy model rehabilitacji oparty na współpracy wielu specjalistów (psychologa, pedagoga, ortopedy, rehabilitanta, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego) zapewniamy im pełen zakres zajęć usprawniających – od podstawowej rehabilitacji leczniczej i społecznej, którą objęci są wszyscy mieszkańcy naszego Domu aż do rehabilitacji zawodowej, której ostatnim etapem jest zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Ze swoimi trudnościami i kłopotami mieszkańcy mogą przyjść do psychologa. W trakcie indywidualnych rozmów razem starają się znaleźć rozwiązanie trudnych sytuacji. Mogą też tu się spotkać w kilkuosobowej grupie i porozmawiać na różne nurtujące ich tematy np. jak poradzić sobie ze smutkiem po śmierci koleżanki, jak pokonać strach przed pierwszym w życiu lotem, jak sobie pomagać, co to znaczy być samodzielnym, odpowiedzialnym itp. Osoby znacznie niepełnosprawne mogą liczyć na wspólne czytanie połączone z zabawą ruchem i muzyką.

Ważnym rodzajem terapii są zajęcia kulturalno – oświatowe i rekreacyjne. Zaliczamy do nich wycieczki, spacery, pielgrzymki, zabawy taneczne, wyjazdy na turnusy, czy wycieczki do kina. Nasi mieszkańcy uczestniczą również w zawodach sportowych, biorą udział w przedstawieniach, które z pomocą opiekunów przygotowują. Wszystkie te zajęcia odbywają się w ramach pracowni artystycznej, pozwalają one na rozwijanie własnych zainteresowań i poprawę kreatywności.

W naszym domu wszyscy mieszkańcy mają zapewnioną opiekę pielęgniarską.